Hakkımızda
BÖLASKO LASTİK 1980 yılında Hüsnü Bölükbaşıoğlu tarafından aile şirketi olarak kurulmuştur.
İlk olarak BÖLASKO Koll.Şti adı altında Çankaya da hizmete başlayan firma daha sonra şuan merkezimiz olan Bornova ya taşınmıştır.

İzmir ve çevresinde birçok ilçeye hizmet veren BÖLASKO tanınma sürecini hızla tamamlamış ve 1990 yılında Batı Lastik adı altında 2.şubesini hizmete sunmuştur.İlk olarak sadece Good Year lastiklerinin bayiliğini yaparken yeni açılan şubelerle lastik sektöründe bulunan 29 değişik markanın temsilciliğini bünyesine almıştır.

1998 yılında batı lastik ve BÖLASKO LASTİK birbirlerinden ayrılıp lastik sektöründeki hizmetlerine ayrı ayrı devam etmeye karar vermişlerdir.böylece BÖLASKO LASTİK Kemal Semih Bölükbaşıoğlu’na devr olmuş ve halen yoluna böyle devam etmektektedir.

BÖLASKO LASTİK 2001 yılında uluslar arası taşımacılık sektörüne adım attı. Tek bir tırla başladığı bu işte 1 yıl içinde araç sayınsını 4 e yükseltti ve 2003 yılında araç filosunu yeterli sayıya yükseltip c2 yetki belgesi almaya hak kazandı.böylece nakliye sektöründe adını duyurdu ve şuan 20 araçlık geniş filosuyla avrupanın birçok ülkesine tenteli,askılı ve geniş hacimli araçlarıyla hizmet vermektedir.

Lastik sektörününde de gelişimini hızla devam ettiren BÖLASKO,şuan Premio bayi olarak çalışmaktadır. Bu sayede sadece lastik ve jant satışı değil şatış sonrası bakım içinde hizmet sunmaktadır